بلاگ

چطور روغن زیتون فرابکر و با کیفیت را تشخیص دهیم؟

آیا در مورد اینکه کدام روغن زیتون برای سلامتی شما بهترین است سردرگم شده اید؟ آیا می خواهید بدانید چگونه روغن زیتون فرا بکر و با کیفیت را تشخیص دهید؟ اگر چنین است، پس این پست وبلاگ فقط برای شماست!

روغن زیتون فوق بکر (EVOO) از زیتون خالص و فشرده سرد تهیه می شود. سطح اسیدی آن کمتر از 0.8 درصد نیست و حاوی سطوح بالایی از آنتی اکسیدان ها و پلی فنول ها است که برای سلامتی شما مفید هستند. EVOO همچنین دارای طعمی متمایز است که بسته به تنوع مورد استفاده در تولید آن می تواند از ملایم تا پررنگ متغیر باشد. روغن‌های زیتون با کیفیت نیز با زیتون‌های فشرده سرد ساخته می‌شوند، اما ممکن است سطوح اسیدی بالاتری تا ۲ درصد یا بیشتر و همچنین آنتی‌اکسیدان‌ها و پلی‌فنول‌های کمتری نسبت به EVOO داشته باشند. مشخصات طعم به طور کلی در مقایسه با تجربه طعم منحصر به فرد EVOO از شدت کمتری برخوردار است

برای تعیین اینکه آیا بطری روغن زیتون حاوی روغن زیتون فوق بکر یا با کیفیت است، ابتدا به برچسب آن نگاه کنید: باید مشخص کند که آیا بطری فوق بکر است یا خیر. اگر بیان نشده است، در عوض آن را درجه کیفیت فرض کنید. در مرحله دوم، رنگ را بررسی کنید: روغن های فوق بکر به سمت رنگ های روشن تر تمایل دارند در حالی که درجه های پایین تر مانند روغن های تصفیه شده به سمت رنگ های تیره تر تمایل دارند. در نهایت، تست بو و طعم: یک راه خوب برای آزمایش اصالت و تازگی، چشیدن و بوییدن آنها در کنار هم است – معمولاً هنگام مقایسه هر دو نوع با هم تفاوت قابل توجهی در شدت وجود دارد.

به طور خلاصه، درک نحوه تمایز بین روغن‌های با کیفیت فوق بکر و با کیفیت کمک می‌کند تا اطمینان حاصل شود که مصرف‌کنندگان فقط محصولات سالم و عاری از مواد شیمیایی یا پرکننده‌های اضافه شده را خریداری می‌کنند – بنابراین حداکثر مزایای تغذیه‌ای را ارائه می‌کنند! بنابراین دفعه بعد قبل از خرید هر نوع روغن زیتون، مطمئن شوید که این نکات بالا را دنبال کرده اید – آنها می توانند کیف پول و دور کمر شما را نجات دهند!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *